The complete Charter of Give Peace a Chance is available in fourteen languages.
Please choose the one that is preferable to you by clicking on the respective flag below.
1. ПРЕАМБУЛА
Дайте шанс миру виступає за мир, а згодом заперечує війну в усіх формах. Справжнє значення миру досягається тоді, коли несправедливість для всіх не заохочується. Дайте шанс миру є неполітична та релігійно обмеженою організацією, яка прагне до рівних прав для всіх чоловіків і жінок, багатих і бідних – молодих і старих.
2. ІСТОРІЯ та ЗАСНОВЛЕННЯ
24 жовтня 1945 року була заснована Організація Об’єднаних Націй. У 1945 році нації були в руїнах. Третій рейх впав; Друга світова війна закінчилася, і світ хотів миру – отже, Організація Об’єднаних Націй. У той час слово «мир» було протилежним словом «війна».
Сьогодні слово мир має інше визначення. Вона включає все, від бідності до зміни клімату. Список глобальних проблем нескінченний. Стверджувати, що ми сьогодні живемо в мирі, було б неправильним.
Ми, люди, маємо моральний обов’язок допомагати іншим, хто цього потребує. Це те, що ми називаємо людством. Легко закрити очі або подивитися в інший бік. Може бути складно розставляти пріоритети інших перед собою, але глибоко всередині ми знаємо, що це правильно – це лише наш моральний обов’язок.
Ніхто не може зробити все, але кожен може щось зробити. Це фраза, яку ми всі чули. З точки зору філантропії та допомоги іншим, це найточніший метод. Разом можна вносити зміни. Мрії та бачення можна втілити в реальність.
Дайте шанс миру була заснована паном Олександром Біт аром, який у день заснування заявив наступне: Сьогодні, 24 жовтня 2020 року, виповнюється рівно 75 років від дня заснування Організації Об’єднаних Націй. Я з гордістю повідомляю, що в цей день відкриваю нову благодійну організацію. Некомерційна організація під назвою «Дайте шанс миру».
3. ПРИНЦИПИ
Дайте шанс миру повністю підтримує Загальну декларацію прав людини.
СТАТТЯ 1 … Усі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні ставитися один до одного в дусі братерства.
СТАТТЯ 2 … Кожна людина має право на всі права і свободи, викладені в цій Декларації, без будь-яких відмінностей, таких як раса, колір шкіри, стать, мова, релігія, політичні чи інші переконання, національне чи соціальне походження, майновий, народжений чи інший статус. Крім того, не можна робити ніякої різниці на основі політичного, юрисдикційного чи міжнародного статусу країни чи території, до якої належить особа, незалежно від того, чи є вона незалежною, довіреною, несамоврядною чи під будь-яким іншим обмеженням суверенітету.
СТАТТЯ 3 … Кожен має право на життя, свободу та особисту недоторканність.
СТАТТЯ 4 … Ніхто не може перебувати в рабстві або підневільному стані; рабство і работоргівля заборонені в усіх їх формах.
СТАТТЯ 5 … Ніхто не може зазнавати катувань або жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження чи покарання.
СТАТТЯ 6 … Кожна людина всюди має право на визнання особи перед законом.
СТАТТЯ 7 … Усі рівні перед законом і мають право без будь-якої дискримінації на рівний захист закону. Усі мають право на рівний захист від будь-якої дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від будь-якого підбурювання до такої дискримінації.
СТАТТЯ 8 … Кожна людина має право на ефективний засіб правового захисту компетентними національними судами за дії, що порушують основні права, надані йому конституцією або законом.
СТАТТЯ 9 … Ніхто не може бути підданий свавільному арешту, затриманню чи засланню.
СТАТТЯ 10 … Кожен має право за повної рівності на справедливий і публічний розгляд справи незалежним і неупередженим судом при визначенні його/її прав та обов’язків та будь-якого кримінального обвинувачення проти нього/її.
СТАТТЯ 11 … Кожен, хто обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, має право вважатися невинуватим доти, доки його вину не буде доведено згідно із законом у відкритому судовому розгляді, під час якого він має всі гарантії, необхідні для свого захисту. Ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення за будь-яку дію чи бездіяльність, які не становили кримінального правопорушення за національним або міжнародним правом на момент його вчинення. Також не може бути накладено більш суворе покарання, ніж те, яке застосовувалося на момент вчинення кримінального правопорушення.
СТАТТЯ 12 … Ніхто не може бути підданий свавільному втручанню в його чи її приватне життя, сім’ю, житло чи кореспонденцію, а також нападам на його чи її честь та репутацію. Кожен має право на захист закону від такого втручання чи нападів.
СТАТТЯ 13 … Кожен має право на свободу пересування та проживання в межах кожної держави. Кожен має право покинути будь-яку країну, включаючи свою власну, і повернутися до своєї країни.
СТАТТЯ 14 … Кожен має право шукати і користуватися притулком в інших країнах від переслідування. На це право не можна посилатися у разі переслідування, справді пов’язаного з неполітичними злочинами.
СТАТТЯ 15 … Кожен має право на громадянство. Ніхто не може бути свавільно позбавлений свого громадянства або права змінити своє громадянство.
СТАТТЯ 16 … Чоловіки та жінки, які досягли повноліття, без будь-яких обмежень за расою, національністю чи релігією мають право одружуватися та засновувати сім’ю. Вони мають рівні права у шлюбі, під час шлюбу та при його розірванні. Шлюб укладається лише за вільною та повною згодою подружжя. Сім’я є природною і основною групою суспільства і має право на захист суспільства і держави.
СТАТТЯ 17 … Кожен має право володіти майном як окремо, так і спільно з іншими. Ніхто не може бути свавільно позбавлений свого майна.
СТАТТЯ 18 … Кожен має право на свободу думки, совісті та релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію чи переконання, а також свободу самостійно або спільно з іншими, публічно чи приватно, сповідувати свою релігію чи переконання у навчанні, практиці, богослужінні та дотриманні обрядів.
СТАТТЯ 19 … Кожен має право на свободу думок і їх вираження; це право включає свободу безперешкодно дотримуватись думок, а також шукати, отримувати й поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами та незалежно від кордонів.
СТАТТЯ 20 … Кожен має право на свободу мирних зібрань та асоціацій. Ніхто не може бути примушений до членства в асоціації.
СТАТТЯ 21 … Кожен має право брати участь в управлінні своєю країною безпосередньо або через вільно обраних представників. Кожен має право на рівний доступ до державної служби у своїй країні. Воля народу повинна бути основою влади уряду; ця воля має бути виражена в періодичних і справжніх виборах, які відбуватимуться на основі загального та рівного виборчого права та проводяться шляхом таємного голосування або за допомогою еквівалентних процедур вільного голосування.
СТАТТЯ 22 … Кожна людина, як член суспільства, має право на соціальне забезпечення і має право на реалізацію, шляхом національних зусиль і міжнародного співробітництва, а також відповідно до організації та ресурсів кожної держави, економічних, соціальних і культурних прав, необхідних для його гідність і вільний розвиток його особистості.
СТАТТЯ 23 … Кожен має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі та сприятливі умови праці та на захист від безробіття. Кожен без будь-якої дискримінації має право на рівну оплату за рівну працю. Кожен, хто працює, має право на справедливу і вигідну винагороду, яка забезпечує собі та своїй сім’ї гідне існування, доповнене, у разі потреби, іншими засобами соціального захисту. Кожен має право створювати профспілки та вступати до них для захисту своїх інтересів.
СТАТТЯ 24 … Кожен має право на відпочинок і дозвілля, включаючи розумне обмеження робочого часу та оплачувану періодичну відпустку.
СТАТТЯ 25 … Кожен має право на рівень життя, достатній для здоров’я та благополуччя себе та своєї сім’ї, включаючи їжу, одяг, житло та медичне обслуговування та необхідні соціальні послуги, а також право на безпеку в випадок безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого браку засобів до існування за обставин, які не залежать від нього. Материнство та дитинство мають право на особливу турботу та допомогу. Усі діти, народжені у шлюбі чи поза ним, мають однаковий соціальний захист.
СТАТТЯ 26 … Кожен має право на освіту. Освіта має бути безкоштовною, принаймні на початковій і базовій стадіях. Початкова освіта є обов’язковою. Технічна та професійна освіта має бути загальнодоступною, а вища освіта повинна бути однаково доступною для всіх на основі заслуг. Освіта має бути спрямована на повний розвиток людської особистості та на зміцнення поваги до прав людини та основних свобод. Воно сприятиме порозумінню, терпимості та дружбі між усіма націями, расовими чи релігійними групами, а також сприятиме діяльності для підтримки миру. Батьки мають першочергове право вибору виду освіти, який буде надаватися їхнім дітям.
СТАТТЯ 27 … Кожен має право вільно брати участь у культурному житті громади, насолоджуватися мистецтвом і брати участь у науковому прогресі та його перевагах. Кожен має право на захист моральних і матеріальних інтересів, що випливають із будь-якої наукової, літературної чи художньої продукції, автором якої він є.
СТАТТЯ 28 … Кожна людина має право на соціальний і міжнародний порядок, за якого права і свободи, викладені в цій Декларації, можуть бути повністю реалізовані.
СТАТТЯ 29 … Кожен має обов’язки перед суспільством, в якому тільки можливий вільний і повноцінний розвиток його особистості. При здійсненні своїх прав і свобод кожна особа підлягає лише таким обмеженням, які визначені законом виключно з метою забезпечення належного визнання та поваги прав і свобод інших осіб і задоволення справедливих вимог моралі, громадський порядок і загальний добробут у демократичному суспільстві.
СТАТТЯ 30 … Ніщо в двадцяти дев’яти статтях не може бути витлумачено як таке, що передбачає для будь-якої держави, групи чи особи будь-яке право займатися будь-якою діяльністю або виконувати будь-які дії, спрямовані на знищення будь-яких прав і свобод, викладених у цьому документі.
4. ОПЕРАТИВНА РОБОТА
Дайте шанс миру працює глобальна. Або ми маємо своїх представників у відкритих країнах чи штатах, або ми просто жертвуємо гроші людям, які перебувають у відкритих місцях.
Ми вітаємо всіх людей з усього світу звертатися за нашою допомогою, оскільки наша місія – служити та допомагати людям, які потребують допомоги.
5. ПОЖЕРТВУВАННЯ та ДОПОМОГА
Дайте шанс миру вітає пожертви та інші види внесків від усіх у всьому світі. Однак ми залишаємо за собою право відмовити у разі виникнення різних визначних обставин